English version Polska wersja

Na miejsce Zjazdu wybraliśmy Zakopane. Ta urokliwa miejscowość, nieformalnie nazywana „zimową stolicą Polski”, położona jest u stóp Tatr. Stanowi ważny ośrodek kulturalny kultywujący tradycje podhalańskie. Odbywają się tu liczne festiwale i imprezy folklorystyczne. Malownicze górskie krajobrazy oraz szereg atrakcji turystycznych zapewniają niezapomniane wspomnienia każdemu kto chociaż raz odwiedził to miejsce. Dodatkowo urzeka charakterystyczny styl architektury zakopiańskich budynków Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych tego miejsca i jego okolic. Kilka najpopularniejszych to: Krupówki - centralna ulica miasta, szczyt Giewont, szczyt Gubałówka, malownicze górskie jezioro Morskie Oko, ponadto liczne muzea i zabytki sakralne. Warto również spróbować specjałów tradycyjnej góralskiej kuchni.


Zakopane może pochwalić się również rozwiniętą bazą sportowo-rekreacyjną. W szczególności miejsce to cenione jest przez amatorów białego szaleństwa. Odbywają się tu duże wydarzenia sportowe, m.in. Puchar Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi. W okolicach znajduje się kilkanaście górskich szlaków turystycznych przeznaczonych zarówno dla bardziej wytrwałych pasjonatów górskich wycieczek jak i dla tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z górami.


Tradycja łączy się tu z nowoczesnością. Doskonale wyposażona baza noclegowo-turystyczna umożliwia pobyt w komfortowych warunkach.

Fundacja Medycyny Bólu
 
Patronat medialny:
Partnerzy Zjazdu: